İKO MÜCEVHER AKADEMİSİ, İLK MEZUNLARINI VERDİ

İKO MÜCEVHER AKADEMİSİ, İLK MEZUNLARINI VERDİ

Sektöre nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla İKO Mücevher Akademisi’nde birçok  farklı dalda süren eğitimler, ilk mezunlarını verdi. Süha Bedestenci’nin deneyimlerini paylaştığı mine ve Bahadır Benzer’in eğitmen olarak katıldığı Matrix Gold kursu kursiyerleri, İstanbul Kuyumcular  Odası Başkanı Mustafa Atayık’ın katıldığı bir törenle sertifikalarını aldı.

‘Kapalıçarşı Ekolü’nü gelecek kuşaklara taşıyarak sektörün katma değerli üretim ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla birçok farklı dalda eğitimleri başlatan İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), bu çalışmalarının meyvesini almaya başladı. Kuyumcular Odası eğitim katı İKO Mücevher Akademisi’nde verilen mine ve Matrix Gold kursları, ilk mezunlarını verdi. İstanbul Ticaret Üniversitesi işbirliği gerçekleştirilen Matrix Gold eğitimlerini bitiren kursiyerler, İKO ve İstanbul Ticaret Üniversitesi logosunu taşıyan sertifikalarını İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık’tan aldı. Sertifika törenine İstanbul Kuyumcular Odası Genel Sekreteri İsmail Kalafat, İKO Eğitim Koordinatörü ve Matrix Gold eğitmeni Bahadır Benzer de katıldı.

Mine kursu da sertifikalarını aldı
Sektörün tanınmış ustalarından Süha Bedestenci’inin verdiği sıcak mine eğitimini başarıyla tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını ustaları Süha Bedestenci’nin elinden aldı.

Kurslar ve kayıtlar sürüyor
İKO Mücevher Akademisi’nde Bahadır Benzer’in verdiği Matrix Gold’ta 2. sınıf açılırken, deneyimli ustalarımızdan H.Jak Mutlu’nun mesleki tecrübelerini aktardığı sadekarlık kursu devam ediyor. Nezaret Şahin Usta’nın vereceği kalemkarlık ve Derya Alantor Aslan’ın eğitmen olarak bulunacağı elde mücevher tasarımı dersleri kayıtları sürüyor.

Hafta içi gerçekleştirilen bilgisayar destekli tasarım ve atölye kurslarına pandemi nedeniyle sınırlı sayıda öğrenci kabul ediliyor. Detaylı bilgi ve kayıt için: 02125162757 (133) 0534 6418413 Burçin DİREK

243